OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 13.09.2019 06:23:21

Mgr. Bernadetta Hrebeňárová  -  BERNADETTA-MASÁŽE

ShiatsuTOPlist

Japonská masáž Shiatsu

 

V preklade z japončiny Shiatsu znamená "tlak prstami". Hoci sú prsty a dlane najdôležitejšími nástrojmi procedúry, nezľaknite sa, ak na vás terapeut pritlačí lakťami, chodidlami či kolenami. Okrem tlaku sa v Shiatsu využíva i prikladanie dlaní, preťahovanie končatín a rôzne masážne techniky - od hnietenia, tepania až po chvenie. Podobne ako thajská masáž, aj Shiatsu sa robí na zemi.
 
Japonská masáž - SHIATSU.
Znamená doslova: prst /shi/, tlak /atsu/. Všeobecne teda Shiatsu znamená stimuláciu tela pomocou ruky a prstov.
Blahodárne celkovo harmonizuje organizmus, spoľahlivo odstraňuje napätie, utišuje bolesti kĺbov, svalov, hlavy, povzbudzuje vitalitu a imunitný systém.
Shiatsu masáž je vynikajúcou a príjemnou relaxáciou.
Procedúru zabezpečuje fyzioterapeut alebo masér, čistý čas trvania masáže je 90 minút.
Masáž sa aplikuje cez odev, doporučujeme zvoliť ľahký odev z prírodných materiálov.
 
 
Čo zahŕňa terapia shiatsu?
Terapia shiatsu je formou fyzikálnej masáže, pri ktorej sa vyvíja tlak na akupunktúrne body. Vychádza z tradičného, holistického liečenia Ďalekého východu, a vyvinula sa v Japonsku. Podľa tejto metódy zdravie a nemoc sú výrazom plynúcej a stagnujúcej energie, odzrkadľuje harmóniu našho života  alebo jej brak.
Komu sa odporúča terapia shiatsu?
Každej osobe, ktorá chce pracovať so svojimi chorobami na úrovni príčin a nielen symptómov, všetkým vekovým kategóriám. Tým, ktorí sa chcú aktívne starať o svoje zdravie a majú snahu predchádzať onemocneniam a nie pasívne potláčať ich následky chemickou liečbou.
 
Čo si treba pripraviť na shiatsu?
Oblečenie: bavlnené , športové, pohodlné (tričko a tepláky)
Procedúra trvá cca : 75 minút