OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 13.09.2019 06:23:21

Mgr. Bernadetta Hrebeňárová  -  BERNADETTA-MASÁŽE

Klasická reflexná masážTOPlist

Klasická a reflexná masáž

 

Masáž je prostriedok, ktorý pomáha udržovať zdravie a odbúravať emocionálny stres. Je výborným spôsobom relaxácie, pôsobí uvoľňujúco, omladzujúco a zintenzívňuje obeh energie.
 
Pri súčasnom životnom štýle, kedy produkujeme len chudobný pohybový stereotyp, dochádza k poruchám pohybového aparátu, ktoré sa prejavujú množstvom nepríjemných príznakov - od trvalej únavy, až po bolestivé príhody a rôzne civilizačné ochorenia.
Masáž je jednou z účinných metód, ako tieto problémy zmierniť.
Masáž je sústava hmatov, vykonávaná s preventívnym, alebo liečebným cieľom.
 
 
Miestne účinky masáže:
Odstránenie povrchových odumretých buniek pokožky, uvoľnenie pórov, čo zlepšuje bunkové dýchanie. Hlbšími masážnymi hmatmi je možné rozrušiť rôzne bolestivé zatvrdliny na svaloch a ich úponoch, rovnako i uvoľniť napäté svalstvo.
Prekrvením kože dochádza k zvýšenému prísunu kyslíka, živín, ochranných látok a uvoľňujú sa i rôzne hormonálne látky - encefalíny - vyvolávajúce pocity spokojnosti, pohody a histamíny, ktoré napomáhajú znižovať krvný tlak a pozitívne vplývajú na svalový reumatizmus, zápaly kĺbov apod. Súčasne sa masážou zvýši odplavovanie rôznych odpadových látok - metabolitov, toxických látok, kyseliny mliečnej a pod.
Prekrvením tkaniva prichádza k lepšiemu prekrveniu a následnému vyživovaniu kĺbov, čo pôsobí ako prevencia proti artróze.
 
 
Vzdialené účinky masáže:
Zlepšením krvného obehu sa zlepší činnosť srdca a obmedzí sa vznik rôznych opuchov. Nervové zakončenia v koži a svaloch prenášajú impulzy reflexným oblúkom do vnútorných orgánov danej oblasti a následne ovplyvňuje porušené funkcie orgánov. Vzruchy prenesené nervovými dráhami do mozgu majú vplyv nielen na jeho riadiacu a regulačnú činnosť, ale i na celkovú psychiku, čo vyvoláva buď upokojujúci, alebo naopak stimulujúci, povzbudzujúci účinok.
 
 
Celková reakcia:
- Stimuluje krvný a lymfatický systém, čím urýchľuje vylučovanie únavových látok a toxínov.
- Zmierňuje bolesť a napätie svalov
- Zvyšuje pružnosť svalstva i pokožky
- Uľahčuje celkovú telesnú relaxáciu
- Uvoľňuje psychické napätie a zvyšuje pohodu
- Podporuje pravidelný spánok
 

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk